Вас вітає КЗ "Запорізька спеціалізована школа-інтернат "Січовий колегіум" ЗОР!

У нас ви знайдете багато цікавої та корисної інформації про шкільне лідерство, основи самоуправлінської діяльності, цікаві тренінги, тести, фото та відео матеріали. Ви зможете ознайомитись з існуючими системами органів учнівського самоврядування, принципами їх роботи та розмістити власні розробки, ознайомитись із чужим та поділитися своїм досвідом організації самоврядування в школі. А також бути в курсі усіх новин та проектів Всеукраїнської ліги старшокласників!Приєднуйтесь до нас та будьте активними співрозмовниками!

"5 принципів миру"

КОНФЕРЕНЦІЯ
«5 принципів миру»
Актуальність
У 1981 році на 36-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було засновано МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ, як записано в Резолюції,  «... з метою поширення та укорінення ідеалів миру як у відносинах всередині всіх держав і народів, так і в стосунках між ними ...». ООН постановила святкувати цей День щорічно 21 вересня
Цього річ гаслом до дня миру ООН визначило  таке «Право народів на мир»
Ця тема є дуже актуальною та нажаль болючою для всіх нас, адже в нашій державі відбуваються справжні воєнні дії. Кожен з нас чув багато разів «Молодь - майбутнє країни», «саме в руках молоді наше щасливе і світле майбутнє» і так далі. То що діти можуть зробити за ради миру.
Завдання: розробити власні «5 принципів миру» та донести їх до колегіантів, вчителів та батьків.
Регламент
Конференція пройде в 3 етапи
1.                      Доповіді делегацій до 5 хвилин кожна.
2.                      Обговорення принципів у своїй делегації. 5 хвилин
3.                      Визначення головного принципу по кожній галузі та голосування. 10хв
Учасники
На конференції присутні 5 делегацій: політики, соціологи, релігієзнавці, культурологи та медики. А також представники преси: головний редактор газети Джалапіта та фотокореспондент

Приклад з історії «Дитячої дипломатії»
 Чи можуть молоді люди, тобто ви змінити світ?». Що для цього можна зробити?
Моя розповідь про американську школярку Саманту Сміт, яка стала знаменитою завдяки написаному восени 1982 листу керівникові СРСР Юрію Андропову.
Написати в СРСР дівчинку змусила стаття в журналі "Таймс", присвячена Андропову, У статті висувалися припущення, що ця людина небезпечна для США і що в його правління цілком можлива нова війна.
Прочитавши статтю в "Таймс", Саманта запитала у своєї матері: "А чому всі бояться містера Андропова? Чому ніхто не запитає у нього, чи збирається він нападати на нашу країну?".
У відповідь мати дівчинки жартома зауважила: "А чому б тобі самій у нього не спитати?".
І саманта написала лист:
 "Шановний пане Андропов! Мене звуть Саманта Сміт. Мені десять років. Вітаю Вас з Вашим новим призначенням. Я дуже турбуюся, чи не почнеться ядерна війна між Радянським Союзом та Сполученими Штатами. Ви за війну чи ні? Якщо Ви проти, будь ласка, скажіть, як Ви збираєтеся не допустити війну? Ви, звичайно, не зобов'язані відповідати на це питання, але я хотіла 6и знати, чому Ви хочете завоювати весь світ або, принаймні, нашу країну. Господь створили землю, щоб ми всі разом могли жити у світі та не воювали. Щиро Ваша, Саманта Сміт "

І ось 25 квітня 1983 "Правда" публікує відповідь Андропова, передруковану американськими газетами.
"Мені здається, - я суджу по листу, - що ти смілива і чесна дівчинка, схожа на Беккі, подружку Тома Сойєра", - так починається лист Андропова,.
Далі автор листа нагадує, що СРСР і США разом воювали у Другій світовій, і пише, що СРСР хоче жити в мирі "з такою великою країною, як Сполучені Штати". На прикінці він запрошує Саманту відвідати Радянський Союз і на власні очі переконатися в його миролюбності.
Того ж року Саманта з батьками вилетіла в СРСР. її чекав теплий прийом. Саманта провела в Радянському Союзі два тижні.
Перед відльотом додому, Саманта вимовила слова, які й донині багато хто пам'ятає: "Будемо жити!".
Головним підсумком поїздки стала книга Саманти Сміт "Моя подорож до СРСР". У ній Саманта писала, що побачила своїми очима: "Вони такі ж, як ми".
ЇЇ називали і маленьким послом миру, і знаряддям пропаганди. Сучасні політологи кажуть, що поїздка Саманти була чи не спільною радянсько-американською операцією по налагодженню мостів.
Вийшло так, що Саманта зіграла на руку обом наддержавам: зачарувала радянських людей своєю американською безпосередністю та показала американцям людське обличчя СРСР.

Завдяки дівчинці з'явилося новий вираз - "дитяча дипломатія".

Це мій приклад того, що може зробити дитини задля миру, що скажете ви?

Висновок:
Кожен з вас може змінити світ. Ви  майбутнє нашого міста, країни та світу. Ніхто за вас нічого не зробить, ви, як старшина школи  несете відповідальність за свою спільноту. Мінімум, що може зробити кожен з вас - стати прикладом для наслідування, не бути байдужим до конфліктів, до проблем спільноти. У вас є маса можливостей впливати на ситуацію - можна створити волонтерський рухо стати членом вже існуючого,  приєднуватись до різних доброчинних заходів, можна створити свій проект, який допоможе вирішити якусь проблему спільноти, можна писати блог, можна періодично робити тематичні пости в соціальних мережах.
І навіть результат сьогоднішньої конференції – модель миру -  яку побачать усі в колегіумі, заставлять щонайменш 300 чоловік замислитись над проблемою мирного життя.
 Маленькі дії, вчинені великою кількістю людей несуть глобальні зміни.
Тільки спільними зусиллями зможемо зробити реальністю давню мрію всіх народів у всі часи - встановити на Землі міцний мир і створити процвітаюче, гармонійне суспільство!

Результат:
17.09.14 Старшина колегіуму провела перше засідання Політичного клубу – Конференцію «П’ять принципів миру», розглядаючи значення людини в розбудові миру з точки зору політики, соціології, культурології, релігії та медицини. В результаті визначили, що таке «мир», виділили 5 принципів миру та розробили «Модель Світу, в якому панує мир».
5 принципів миру:
1. Мир починається з нас: наведи порядок у своїх думках.
2. Збереження життя.
3. Повага до прав людини.
4. Недопущення виправдання війни релігією.
5. Осуд суспільством та подолання негативних рис та явищ як егоїзм, агресивність, тероризм.

Було вирішено започаткувати проект «Тепло сердець захиснику держави» як комплекс заходів задля моральної, матеріальної підтримки воїнів АТО, та як просвітницьку роботу серед учнівського та педагогічного колективу  колегіуму.

Немає коментарів:

Дописати коментар